יום שני, פברואר 25, 2008

הצטברות של כוחות מכניים בשלד האדם

מגני דוד בשלד האדם
משה גולריק, מורה וותיק לאומנויות לחימה שפיתח אומנות לחימה ישראלית מקורית, מצא שלושה מגני דוד בשלד האדם, והוא מסביר אותם באופן ביו=מכני ולא בג'מבו ממבו מיסטי:

אזור אגן הירכיים: עצמות הרגליים לוחצות על האדמה ויוצרות כוח נגדי שכיוונו כלפי מעלה באלכסון לאורך צירים של צוואר הירך שמצטלבים אצל אנשים בוגרים בערך בששים מעלות. צירי הכוחות יוצרים משולש שווה צלעות שמכוון כלפי מעלה כך שהקדקוד העליון במרכז הכובד של הגוף בעמידה או בטאן-דיין הראשון לפי המסורת הסינית. הצירים של המשולש ההפוך נוצרים ע"י עצמות האגן. פנים האגן הוא המשושה, המבנה היציב ביותר.

ב. חזה- כשנתלים על הידיים צירי הכוחות שעוברים לאורך עצמות צוואר הזרוע מצטברים מול חוליית עמוד השדרה בנקודה שלפי הסינים נקראת הטאן דיין השני. זה מרכז הכובד של הגוף שתלוי על הידיים עם רגליים כפופות. הקצוות הפנימיים של הצלעות יוצרים את המשולש ההפוך. ביחד הם יוצרים מגן דוד שני.. הקדקוד התחתון ביותר מצביע על הטאן-דיין השני לפי המסורת הסינית.

ג. לסתות- צירי כוחות שפועלים בלסתות יוצרים את המגן דוד העליון. הקדקוד העליון מצביע אל העין השלישית או הטאן-דיין השלישי לפי המסורת הסינית.

אין תגובות: