יום שלישי, יוני 17, 2008

המגן דוויד של גלי גולד

גלי גולד כתבה הגיג ארוך ומקסים תחת הכותרת: דבר והיפוכו - מה היא סתירה ?מה מסמל המגן דוויד ומה מקורו?
להלן קטעים:
סתירה היא צ'פחה שנותנים על הפנים... אז סתירה אמיתית שאני רוצה לדבר עליה זה משהו שהוא ממש באותו זמן אמת והיפוכה. עכשיו אם תביטו על המגן דוויד שהוא במקרה הסמל של היהדות או לא במקרה ,לא חשבתי על זה לעומק.
מאיפה בא המגן דוויד ?
אם תביטו בקוורקים שבפנוכו של המזון של האטום ותראו כיצד הם מסודרים. תורידו את הקווים שמחברים בין הנקודות של המגן דויד ואז תראו שזה שלוש נקודות למעלה ושלוש נקודות למטה ושהם אחד על השני משני כיוונים שונים. כשאנו מותחים את הקווים אנו רואים שנוצרו לנו שני משולשים שכל משולש עשוי משלוש קוים ושניהם הפוכים אבל שניהם זה על זה ממש באותה עת . זה מה שניקרא הסמל הגדול של סתירה באותו זמן ואותה עת שהיא נראית סתירה אבל היא לא סתירה כל עיקר...כמו שבחורה או גבר יכולים להיות יפים ומכוערים באותה המידה. כי מרוב שהיא יפה ומושלמת היא לא מעניינת אתה מואס בה ...
עכשיו למה קוראים למגן דוויד מגן דוויד בסמל ?
שוב הגנה זאת מילת המפתח .
עכשיו הגנה על מה ? הגנה היא תמיד מנזק נכון?
הגנה היא תמיד איפה שיש צורך להגנה…
המינוס והפלוס שניהם שונים נכון שניהם קטבים, נראים ככה ,אבל למעשה שניהם ממש אותו דבר אותו אחד 1- ו +1הם היינו הך שניהם יש להם אותו מרחק מה- 0 ושניהם נראים שונים אבל בעלי אותה איכות ממש לכן אם תיקחו למשל את קו המשווה הוא נקודת ה 0 במובן מסוים וככל שנדרים ונצפין תהיה אותה טמפרטורה משני הכיוונים ובסוף נגיע לשני הקטבים הקוטב הצפוני והקוטב הדרומי. מזה אנו יכולים להסיק גם ששמחה ועצב הם היינו הך. גם מעצב אפשר לחלות וגם מעודף שמחה ועליצות מזכיר לי שמישהי סיפרה לי שמרוב שהיא שמחה בחתונה של הבת שלה קיבלה התקף לב נו?
הערה לגלי:
הנחת היסוד שלך היא שמגני דוד בנויים משש נקודות או משני משולשים אבל יש עוד המון צורות אפשריות. תחשבי למשל על ששה משולשים על גבי משושה ועל הקשר של אלה לשורש "שש" ולמלים "שושן" ו"שושנה".

אין תגובות: